Кращі підводні фотографії 2021 року
Поринути в дивовижний світ океану, побувати в різних куточках планети, розкрити таємниці морських глибин допоможе фотографія. Ми розглядаємо фото і навіть не замислюємося, що за ним стоїть, крім цікавості і наполегливості фотографа.
Опубліковані кращі роботи міжнародного конкурсу «Підводна фотографія 2021». 500 фотографів з різних країн представили 5000 робіт.
Переможець конкурсу Рене Капоццола (США) і її робота «Акул небесне вікно»
Рене Капоццола використовувала цікавий оптичний ефект – «вікно Снелла». Уявіть, що фотограф, перебуваючи під водою, бачить над собою освітлене коло з чіткими, більш темними краями. У цьому колі, як у вікні, видно весь підводний і надводний світ – акули, чайки над водою і захід сонця.
Примітно місце, де був зроблений знімок – це «світова столиця акул» Французька Полінезія. Тут разом живуть незліченні рифові і тигрові акули, акули-няньки і величезні акули-молоти, баракуди, афаліни, орлині скати і манти. До речі, для древніх таітян акули уособлювали душі предків.
Найкраще місце для підводного плавання з аквалангом у Французькій Полінезії розташоване на північ від головних островів Таїті, Муреа і Бора-Бора в ланцюзі островів Туамоту, в яку входять атоли Рангіроа і Факарава. Якщо пощастить, можна спостерігати, як рифові акули пливуть в супроводі черепах і дельфінів.
«Поки спиш», Марк Кіркленд (Великобританія)
Malls Mire – острівець дикої природи в Глазго. Щороку, коли відступає зима, в маленькому мулистому ставку оживають жаби. Це відбувається протягом декількох ночей. Саме тоді, в холоді і темряві, фотограф Марк Кіркленд чекав «звичайне диво». І поки місто спало, в ставку оживали і жили. Malls Mire в 2015 році став місцевим заповідником розташованим між Торігленом і Рутергленом. Насправді, це невеликий лісовий масив з болотами і доріжками для прогулянок, де можна відпочиваючи зустріти оленів або навіть лисиць.
«Личинка крилатки», Стівен Ковач (США)
Флорида – завжди була популярна серед любителів і професіоналів підводного плавання. В її водах мешкають морські черепахи, акули і кити, а в літні місяці на мілководдя біля рифів припливають лимонні акули. У підводних печерах можна побачити ламантина – морську корову.
Фотограф натрапив на личинку крилатки під час занурення біля узбережжя Флориди. Цікаво те, що з’явилися крилатки в Атлантичному океані на східному узбережжі Сполучених Штатів випадково. Вчені вважають, що вони були випущені власниками акваріумів в океан. Причина цього вчинку залишається загадкою, але зараз крилатки стали справжньою бідою екосистеми океану. Розмножуються вони швидко, період їх дозрівання малий, їдять багато і без розбору, завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Споживаючи дрібних травоїдних риб разом з ракоподібними, вони провокують разростання водоростей на коралах.
«Годування лебедя-шипуна на сході», Іен Уейд (Великобританія)
Фотограф Іен Уейд кинув в озеро фотоапарат, який за рахунок важкого вантажу, пішов на дно. Лебідь, залучений сплеском води, опустив голову під воду. Так і вийшов цей чудовий знімок.
Давня легенда говорить: «Британське королівство буде непорушно, поки в Тауері в’ють гнізда ворони, а Лондону цвісти, поки Темзою лебеді пливуть». І якщо для ворон туманний Альбіон – батьківщина, то лебедів завезли з Кіпру 12 століть назад. До них в Британії особливе ставлення – щорічно на Темзі відбувається барвиста церемонія їх підрахунку і кільцювання, а при королівському дворі існує спеціальна посада переписувача лебедів.
«Тюлень в підводному яру», Кірсті Ендрюс (Великобританія)
Тюлень з великими наївними очима природний у своїй чудакуватості, але сам знімок примітний фоном. Світло, минаючи водорості, проникає і яскраво підсвічує яр. Зовсім не відволікаючи від головного героя фото – «сором’язливого тюленя». Цікаво те, що Великобританія – рідний дім кожного другого довгомордого тюленя в світі. На пляжах узбережжя Північного моря з листопада по січень народжуються тисячі дитинчат.
«Бійка: лицем до лиця», Цзінгун Чжан (Китай)
Чорний фон композиції з рибками-забіяк підкреслює драматизм ситуації. На фотографії морські собачки Звонімір, які мешкають в Південній Кореї і Японії. Їх відрізняє гіллястий чубчик і мирний характер. Живуть рибки окремо.
Бої відбуваються за зону проживання в період розмноження. Жорстока сутичка за партнера, часто закінчується серйозними ушкодженнями. Інстинкт захисту території призводить до бійок з «чужинцями», тими хто відрізняється за формою і забарвленням.
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ
Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |