Що насправді означають татуювання моряків

Поділитися:

Татуювання моряків, точно сторінки їх біографій, розповідають про пройдений шлях своїх власників. Вони розкривають нам внутрішній світ соціальної групи, відображаючи її закони, забобони та мрії. Сьогодні розглянемо, які бувають татуювання у моряків і що вони означають.

Коли моряки почали робити татуювання?

Татуювання відомі людині ще з часів архаїки. Однак, популярними серед моряків, вони стали в 1760-х роках. Саме тоді, капітан Кук здійснив експедицію на Таїті. Саме з цього острову і походить слово «Татуювання» – «Tatau», що з таїтянського означає «помітити». Вже на початку 1900-их років, у більш ніж 90% службовців британського флоту були татуювання. Що ж вони означають насправді?

Татуювання-паспорти

Моряки, як ніхто інший, пов’язані з подорожами. Їх татуювання, точно паспорти, показують, де моряки бували і що бачили:

Якір. Здавалося б, що може бути банальніше і звичніше ніж тату якоря? Однак, моряки минулого так не вважали. За часів конкісти, коли перші сміливці вирушили досліджувати береги Нового Світу, якір набивали лише тим, хто здійснив трансатлантичний перехід. Тому, мати таке татуювання було дуже престижно.

Дракон. Татуювання дракона отримував той моряк, який причалив до берегів Китаю.

Гейша. Набити тату із зображенням загадкової японської “гетери” могли лише ті, хто заходили в порти Японії.

Горобець. Одне з перших татуювань, яке отримував хлопчик, що став на шлях моряка. Вона була нагородою за перші 1000 миль, пройдені на кораблі (1609 кілометрів).

Ластівка. Пташка означала, що моряк пройшов понад п’ять тисяч миль (8046 кілометрів). Чим більше ластівок – тим довшим був пройдений шлях. Якщо на татуюванні ластівка пронизана ножем, то це пам’ять про загиблого товариша, який пройшов більше п’яти тисяч миль.

Корабель в повному вітрильному озброєнні. Як правило, такий корабель набивався на грудях і символізував те, що моряк пройшов Горн – один з найнебезпечніших мисів в світі.

Татуювання-ідентифікатори

Закритим чоловічим комунам, будь-то армія або корабельна команда, властива жорстка ієрархічна структура. Твій ранг визначає твої можливості, права і свободи. І, звичайно ж, татуювання для моряків виконують своєрідну функцію пагонів, ідентифікуючи статус і положення власника:

Роза вітрів. Набивалась штурманам.

Схрещені якорі. Привілей боцмана.

Чорти. Традиційно билися кочегарам.

Мотузка. Символ корабельного матроса.

Схрещені гармати. Моряк, який служив у військово-морському флоті.

Лайфстайл татуювання

Крім трофеїв за підкорені країни і порти, татуювання також служили відображенням менталітету і звичаїв моряків. Коли моряки сходили з кораблів на сушу, то неодмінно вирушали до таверн. Там вони сідали за барні стійки, замовляли пиво і спиралися ліктями на стільницю. Як наслідок, павутина на ліктях – жартівливий натяк на те, скільки часу моряк провів в тавернах і шинках.

Татуювання-обереги

Через постійний ризик і притаманну морякам забобонність, популярними були тату-обереги:

Ураган, шторм, корабельна аварія. Знаєте приказку про “клин-клином вибивають”? Вона як ніяк краще розкриває сенс моряцьких татуювань із зображенням лих. Такі татуювання вважалися обережними, здатними відлякувати справжнє лихо.

Свиня і півень. Знову ж таки, ці татуювання обережні. Свиней і півнів набивали, як правило, на правій та лівій нозі. Саме ці тварини найчастіше виживали в корабельних аваріях, так як їх виносило на берег в дерев’яних ящиках. Вважалося, що їх зображення допоможуть вижити і моряку.

Розп’яття. Зображення розп’яття популярно серед моряків з Європи і Південної Америки. Подібно хрестику або іконці, розп’яття вважається оберегом і символом зв’язку з Ісусом.

Еротичні і любовні татуювання

Проводячи нескінченно-довгі години на борту, моряки тужили за жінками, як ніхто інший. Це призвело до ідеалізації жіночого образу, а також до поширення еротичних і інтимних татуювань.

Оголені красуні. Грайливі, сексуальні і усміхнені – такими були єдині супутниці моряків, витатуйовані на їх же біцепсах. Зображення оголених жінок у свій час було так поширено, що при прийомі в американський військовий флот було встановлено вимогу шляхом додаткової татуювання “одягати” голих красунь в сукні.

Ініціали коханої. Популярним було татуювання з ініціалами коханої жінки. Як правило, їх зображували біля серця, пробитого стрілою амура, з якої капає кров’ю. Дівчата, іноді, теж робили таке тату, закріплюючи таким чином союз з коханим.

Русалки і наяди. Міфічні спокусниці теж користувалися популярністю. Вони, по перше, нагадували про жінок на берегу, а також приносили своїм власникам удачу.

А ви вірите, що татуювання здатні захистити своїх власників? Чи є у вас тату?

НОВИНИ YR

Уявіть собі відчуття невагомості, коли ви без зусиль ковзаєте у воді. Британська компанія CudaJet представила пристрій, який дозволить це відчути – і це реактивний ранець. Одягнувши його як рюкзак, дайвер зможе розвинути швидкість до трьох метрів за секунду, і перебувати в русі до 40 хвилин. Зазвичай реактивними ранцями називають персональні літальні апарати, що піднімають людину

Спортивний автомобіль, який натисканням лише однієї кнопки перетворюється на літак уже не фантастика, а реальність. Switchblade стає революційним видом транспорту, який обіцяє поєднати гострі відчуття від водіння з ефективністю польоту. Samson Sky Switchblade офіційно запущено в експлуатацію. У міжнародному аеропорту Грант-Кантрі в Мозес-Лейк, штат Вашингтон, Switchblade здійснив свій перший політ, досягнувши висоти 150 м і

Компанія Searider, що спеціалізується на електроспорті, на виставці boot Düsseldorf представила свою оригінальну новинку – Searacer. Конструктори змогли поєднати в цій футуристичній водній машині різке і маневрене управління з миттєвим прискоренням електричного водного мотоцикла.Головною особливістю нового гідроциклу є його вага. Вона практично втричі менша, ніж у більшості подібних водних «іграшок». Виробникам вдалося модернізувати конструкцію і

Виставка Dusseldorf Boat Show – захід більше іміджевий, чим розважальний. Сюди приїздять представники найбільших світових верфей, тут представлені нові яхти, тут можна побачити вражаючі технології, інноваційні матеріали та покриття. Знайдеться місце і всім можливим аксесуарам для лодок, активного спорту на морі і подорожей. Типові відвідувачі виставки – серйозні люди, інженери, дизайнери, просто яхтсмени, яких цікавлять

Цього року в рамках яхт-шоу в Монако Ferretti Group відзначила 60-річчя CRN; бренда з незрівнянною історією вдосконалення, майстерності та інноваційного італійського виробництва. За 60 років існування CRN, компанія породила революцію в світі яхтинга своїми гострими ідеями та видатними досягненнями, які мали вплив не тільки тенденції стилю, але і на світоий ринок в цілому. CRN відзначила

Enata Group розробила військову версію свого 10-метрового катера на підводних крилах під назвою Foiler USV. Enata Marine, підрозділ міжнародної групи Enata Group, що спеціалізується на виробництві обладнання, розширює кордони в морській сфері. У 2018 році перша яхта Foiler, що літає, вразила індустрію своїм авангардним дизайном і W-подібним кілем. Виробники запропонували власникам приголомшливе поєднання спортивної керованості,

Вже понад 45 років, найбільше в Європі яхтове шоу щороку стає подією сезону. Протягом 6 днів, з 12 по 17 вересня, під сонцем Французької Рів’єри буде представлено понад 650 яхт усіх розмірів (від 5 до 50 метрів), а також новітнє морське обладнання, численні інновації та світові прем’єри. Цього року очікується понад 55 000 відвідувачів: професіоналів,

Відома італійська верф Riva доповнює лінійку флайбриджних яхт бренду, до якої входять Riva 90 Argo, Riva 102 Corsaro Super, Riva 110 Dolcevita і Riva 130 Bellissima.Перший човен нової серії флайбриджних яхт 25-метровий Riva 82′ Diva вже спущений на воду в італійській La Spezia. Проект 82′ Diva був розроблений Мауро Мікелі та Серджіо Беретта, засновниками Officina

УСІ НОВИНИ

ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ

yachtreview magazine buy

Друкована версія + безкоштовна електронна версія

1 рік 640.00 гривень
2 роки 1100.00 гривень
ПЕРЕДПЛАТИТИ

ОНЛАЙН ПЕРЕДПЛАТА НА РІК

300.00 гривень

ПЕРЕДПЛАТИТИ