Riva 68′ Diable. Спокуса на межі

Неперевершений дизайн, зваблива краса і дивовижні морехідні якості. Здавалося б, усе це можна сказати про будь-яку яхту Riva. Цього разу все по-іншому – верф граціозно, вишукано й легко задає нові стандарти в класі open. Переплетіння інновацій і стилю – це Riva 68′ Diable.
Восени 2021 року Riva 68′ Diable елегантно увійшла до порту Hercule у Монако, де сяяла в межах Private Preview, а за кілька днів з’явилася вже для широкої публіки на стенді Ferretti Group у Vieux Port під час Cannes Yachting Festival. Нова модель повторила назву Diable популярної у 80-х роках моделі Riva завдовжки, щоправда, 50 футів, але для того часу це було насправді зухвало.
ДИЯВОЛЬСЬКИ КРАСИВА
Своєю появою Riva 68′ Diable зобов’язана кропіткій роботі команди талановитих дизайнерів Officina Italiana Design – Mauro Micheli та Sergio Beretta, а також інженерному відділу Ferretti Group. Зовнішність нового «диявола» не просто естетично досконала, а вирізняється продуманими рішеннями. Це той випадок, коли висококласний дизайн підвищує комфорт на борту до небувалого рівня. Як і слід чекати від Riva, тут можна зустріти традиційні стильові рішення, преміальну якість матеріалів і сучасні технології. Officina Italiana Design нерозривно пов’язана з Riva і дуже трепетно ставиться до збереження надбань верфі. Так, в екстер’єрі простежується як «родинна» подібність до старших моделей, так і плавні обводи Dolceriva, що верф представила кількома роками раніше.
Спортивна елегантність – це перший епітет, який спадає на думку, коли дивишся на зовнішність яхти. Величезні площі скління Riva 68′ Diable здатні подарувати велику кількість сонячного проміння, а сферичне цілісне лобове скло вирізняється особливим шармом. Це ще одна фірмова риса сучасних човнів Riva. Окрім карбону в зовнішній обробці яхти щедро використано червоне дерево і полірована нержавна сталь – це поєднання можна побачити на кормових крилах і гаражній апарелі.
Перший корпус Riva 68′ Diable був представлений у вишуканому кольорі Shark Grey. Він підкреслює обтічні форми і динамічні лінії. Але головна інновація на яхті – хардтоп із карбону. Його лінійний невагомий дизайн ідеально інтегрований в загальну естетику, і водночас у топі сховано все технічне устаткування. Крім того, зсувний дах може підніматися в обох напрямках, залежно від швидкості й сили вітру – по ходу і проти руху.
ЧАРІВНИЙ КОМФОРТ
Купальна платформа дуже компактна. Але її головна цінність у тому, що вона може частково занурюватися під воду та відривати додаткові сходинки по лівому борту. Це дає змогу зручно заходити і виходити з води. Та й спускати на воду тендер Williams SportJet 345 і Seabob, які зберігаються в гаражі, значно комфортніше.
Кокпіт сплановано так, що тут є місце і позасмагати, й відпочити в лаунжі. Великий матрац для засмагання на кормі дасть змогу поніжитися на сонечку, але тільки-но стане надто спекотно, можна переміститися на диван під автоматично висувним біміні, вмонтованим у хардтоп. Друга масштабна відкрита зона організована в носовій частині човна. Широкі бортові проходи, оздоблені тиком, ведуть до величезного солярію і диванів, навколо яких є зручні утримувачі для напоїв.
Левову частку центральної частини човна зайняли два L-подібні дивани з обіднім столом. Тут без особливих проблем можна влаштуватися на трапезу 8 і більше персонам. Якщо у ваших планах обіди для великих компаній, то стане в пригоді другий опціональний стіл, який за потребою встановлюють навпроти другого дивана. До речі, на верфі пропонують як стандартне, так і додаткове устаткування, в тому числі 49-дюймовий TV з аудіосистемою, льодогенератор і холодильник. Із цікавих особливостей – можливість охолоджувати салон під хардтопом кондиціонером.
Пост керування Riva 68′ Diable оброблений полірованою сталлю і карбоновими панелями. Один або пара 16-дюймових моніторів, а також система контролю і моніторингу Simrad Command може бути доповнена джойстиком, що полегшує швартування в завантажених маринах.
РЕЛАКС І ВІДПОЧИНОК
На нижній палубі Riva 68′ Diable приємно дивує наявність просторого салону і кухні. Великий кутовий диван, стіл і повноцінна робоча кухонна зона розмістилися завдяки трикаютному плануванню. Апартаменти власника спроєктовані в центральній частині на всю ширину палуби, і розміри приміщення зіставні з мастер-каютою на 80-футових яхтах. Для декору тут усюди використано панелі в шоколадних тонах з глянсової деревини венге. Спокійні сірі відтінки, в яких виконано двоспальне ліжко й інший текстиль, візуально розширюють приміщення, водночас приховуючи безліч систем зберігання. Ванна кімната розташована вздовж лівого борту, вона дуже простора і світла. Варто натиснути на кнопку розсувних дверей – і вся каюта наповнюється світлом з двох боків. Носова нижня палуба відведена під каюту VIP із власною ванною кімнатою, а третя гостьова каюта з окремими спальними місцями розміщена ліворуч по борту. Вона компактна, але наповнена світлом і повітрям. Ванна кімната по правому борту також слугуватиме денною вбиральнею з відокремленим додатковим входом. У безпосередній близькості під сходами можна встановити пральну машину з сушкою.
Завдяки сучасній моторизації машинне відділення стало компактнішим, і верф змогла викроїти місце під невелику каюту для члена екіпажу. Вхід до каюти – з купальної платформи ліворуч по борту.
ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Riva 68′ Diable має не лише чудовий вигляд, а й видатні ходові якості. Так, у базовій комплектації в моторному відсіку розташована пара MAN V12 потужністю 1 550 к. с., що без особливих зусиль дає змогу долати переходи завдовжки до 260 морських миль на круїзній швидкості 33 вузли. Причому на окремих ділянках яхта здатна максимально розганятися до 37 вузлів. У топовому виконанні пропонують потужніші силові агрегати по 1 650 к. с. кожен. Це підвищить максимальну швидкість до 40 вузлів.
Крім того, на борту є ціла низка фішок, що поповнять скарбничку переваг Riva 68 ‘Diable. Це дві сучасні системи, а саме система динамічного позиціонування DPS, яка дає змогу дотримуватися заданого курсу навіть за сильного вітру або течії, і система керування динамічним диферентом від Humphree. Інтерцептори полегшують вихід на глісирування, а електроніка визначає оптимальний режим роботи залежно від швидкості й інших параметрів. Результат – економія запасів палива. І електрогідравлічне рульове управління Xenta, що покращує маневрування й оптимізує керування під будь-які морські умови. Підвищити комфорт перебування під час стоянки на якорі допоможуть гіроскопічні стабілізатори хитавиці Seakeeper NG9, і це лише невеликий список технічних нововведень майже 180-річної історії бренду Riva.
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ

Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |
