WALLY WHY200. Гра поза правилами
Після приєднання до Ferretti Group здавалося, що Wally лише пробує себе, шукаючи власний стиль. Вже за декілька років компанія представила декілька оригінальних круїзерів у лінійці Wallytender, але всі чекали на щось грандіозне. І це сталося! WHY200 – найбільш знаковий проєкт, коли-небудь створений Wally, адже своєю появою він ознаменував народження абсолютно нової категорії моторних яхт.Коли в Ferretti Group поставили собі важливе питання, що саме власники цінують на борту яхти, відповідь виявилася напрочуд простою й логічною: простір! У верфі Wally підійшли до реалізації завдання цілком нетривіально.ДОСВІД І ВИЗНАННЯ
Не секрет, що бренд Wally став частиною Ferretti Group, коли вже був визнаним світовим лідером яхтобудування. Від часу свого створення в 1994 році компанія пропонувала неординарні рішення, а її вітрильні судна здійснили революцію в індустрії завдяки сміливості й здатності побудувати по-справжньому інноваційні яхти, що згодом стали культовими. Недарма Wally був двічі удостоєний ADI Compasso d’Oro – найважливішої нагороди за якість і дизайн. Засновник і головний дизайнер бренду Wally Luca Bassani – справжній геній сучасності. Він не боїться експериментувати з матеріалами, стилем, технологіями й створює абсолютно різні, ні на що не схожі судна.НЕЗВИЧНО Й НЕСТАНДАРТНО
Щоб повною мірою відчути інновації, варто розпочати з назви яхти. Тож чому саме WHY200? У цифрі зашифровано і об’єм яхти в 200 GT (регістрових об’ємних тонн), і водночас площа житлових приміщень 200 м2, а WHY – це абревіатура Wally Hybrid Yacht. Але йдеться не про гібридну силову установку, а про багатогранність судна.
WHY200 взяли найкраще від верхньої палуби катамарана, а нижню частину корпусу створили з нуля. Саме завдяки інноваційному дизайну яхта має внутрішні розміри набагато більшого судна. Тут в середньому на 50% більше простору на головній і нижній палубах. І це всього у 27-метровому корпусі!
Як розповідає Luca Bassani, верф була обмежена тільки довжиною, але не шириною яхти. Тому від борту до борту тут цілих 7.6 метра! А якщо врахувати, що по ватерлінії вона завдовжки всього 24 метри, то й реєструється судно відповідно до класу до 24 метрів. А це істотне зменшення витрат у подальшій експлуатації й спрощення щорічних оглядів. Звичайно, спроєктувати об’ємну яхту не так складно, але вона має бути дійсно безпечною.
Wally разом з інженерами Ferretti Group і фахівцями в галузі морської архітектури Laurent Giles NA ретельно працювали, щоб досягти ідеального балансу між стабільністю і надійністю. Після тривалих випробувань за участю університету Солент у Великій Британії корпус був адаптований для максимально комфортного використання у будь-якому режимі переміщення. Приміром, в режимі водотоннажності WHY200 забезпечує високу паливну економічність, але варто перейти в режим напівводотоннажності – максимальна швидкість становитиме 23 вузли. Чотири двигуни Volvo Penta IPS по 1 000 к. с. дають можливість підтримувати рух з оптимальною круїзною швидкістю 20 вузлів. Машинне відділення теж спроєктоване з розумом. Саме це дозволило розширити житловий простір на нижній палубі так, що не втратити в швидкості й маневреності яхти. Корпус, доповнений плавниковим і гіроскопічним стабілізаторами, максимально стійкий і в русі, і коли стоїть на якорі.ЩЕ БЛИЖЧЕ ДО ВОДИ
Екстер’єр Wally WHY200 напрочуд оригінальний: верф створила унікальні пропорції, де обтічні лінії тягнуться вздовж корпусу без різких виступів і кутів. Але водночас надбудова немов на контрасті завершується ламаним «куполом» зі скла і карбону – це примітна особливість нової лінійки всіх Wally.
Але варто відзначити не тільки стиль – на борту безліч практичних рішень. Пляжний клуб тут має декілька рівнів, що візуально об’єднуються в єдиний простір фальшбортом із зігнутими тиковими панелями. Розкладна відкрита платформа розширює зону відпочинку до 32 м2, забезпечуючи вихід до моря з трьох боків. Причальне обладнання сховане під м’якими лавками-шезлонгами, а купальна платформа на кормі опускається під воду – це і зручно, і безпечно. Рівнем вище – два величезні матраци, які можуть бути і лежанками, і диванчиками завдяки інтегрованим спинкам. На бортах облаштовані два місткі приховані гаражі. Там можна розмістити все необхідне – від дощок для серфінгу до 4-метрового тендера.Кокпіт – ідеальне місце для відпочинку, захищене від сонця, вітру і дощу. Головне ноу-хау тут – розширений звис верхньої палуби без опор, але зі скляними панелями по обидва боки. Вони забезпечують достатньо світла і повітря, але служать надійним укриттям в негоду.ФУТУРИЗМ МАЙБУТНЬОГО?
Дизайном інтер’єрів займалася студія A. Vallicelli & C. І тут було де розійтися! Хоча частину незвичних рішень можна назвати дещо суперечливими, вони точно викликають wow-ефект. І перш за все вражає величезний простір салону від борту до борту. На Wally WHY200 немає бортових проходів. Жодного! Зручно це або ні – покаже час, але ось те, що об’єми салону просто велетенські – факт. Оригінальні сходи з карбону займають в салоні центральне місце. Їх не сховали до борту, а навпаки – зробили головним елементом декору і зонування простору. Легкі, витончені, вони поєднують палуби і абсолютно не перевантажують відкрите планування величезної гостьової зони площею понад 60 м2.
Друга специфічна особливість стосується морехідності яхти – це задертий ніс заввишки 4.7 метра зі зворотним нахилом. Але саме тут облаштовані мастер-апартаменти власника. Тільки уявіть: ви прокидаєтеся на борту, а перед вами відкривається панорамний краєвид на 270 градусів крізь величезні вікна. Здається, ніби ви в польоті над водою! Це справжнє диво, і саме такого результату і мріяв досягти Luca Bassani у своїх попередніх проєктах Wally. Каюта також відрізняється дуже низьким рівнем шуму. Це цілком звично, коли йдеться про супер’яхти понад 40 метрів завдовжки, але не на 27 метрах.
Щоб втілити такий задум з мастер-каютою, пост керування й відкриті лаунжі розташували саме на верхній палубі. Ближче до корми можна відпочивати на шезлонгах або зібратися разом за столом, в носовій частині облаштовано другий солярій. Скайлаунж і кермова рубка сприймаються як єдиний простір, оскільки розділені прозорими перегородками і карбоновими конструкціями. Неоднозначно, якщо думати про приватність гостей, але в такому рішенні – естетика Wally. Важливо те, що яхта сприймається відкритою, незахаращеною.А от беззаперечний плюс на Wally WHY200 – це варіативність. Наприклад, скайлаунж на верхній палубі має змогу виконувати функції їдальні або зони відпочинку з П-подібним диваном. На головній палубі може з’явитися обідній стіл або, як у першому корпусі, демо-кухня для роботи шеф-кухаря. У плануванні каюти власника теж є опції – ванна для «нього» і для «неї» або простора вбиральня. А у версії entertainment мастер-каюта облаштовується на нижній палубі, а цей простір віддається під розважальний салон, приміром, з баром і столом для гри у покер. Крім того, WHY200 доступна із 3- або 4-каютним гостьовим плануванням. Також на нижній палубі є приміщення для екіпажу і персоналу, що обслуговує яхту, із приватною кухнею.
Основний відтінок в інтер’єрі – ексклюзивний колір Wally Silver. Спокійна природна колірна палітра ніколи не вийде з моди. Нейтральні пісочні відтінки гармоніюють з навколишніми краєвидами і допомагають розслабитися. Гості можуть самостійно керувати всіма аудіо- і відеосистемами Sonance з мобільних пристроїв як всередині, так і на відкритих палубах.
«Ми дуже пишаємося WHY200 – яхтою, яка була чимось авантюрним, але сьогодні винагороджує нас результатом, який перевершує найсміливіші сподівання, – розповідає Stefano de Vivo, комерційний директор Ferretti Group. – Завдяки конструкції з широким корпусом ця яхта в 200 GT пропонує набагато більші об’єми порівняно з традиційними моторними човнами. Вона фактично забезпечує всі переваги катамарана, але не має його типових недоліків – нестачі об’єму центральної частини корпусу і проблеми швартовки».
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ
Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |