Без відходів і синтетики: гастрономічні тренди
Сучасна індустрія харчування сповнена хитромудрих назв, термінів, дієт і трендів. Деякі з них дійсно корисні й ефективні. Наприклад, «безвідходна» кулінарія доведеться дуже до речі, коли ви знаходитесь на яхті.
Харчова індустрія щодня виробляє величезний обсяг відходів. Коли ви на суші, все це може піти в сміттєвий контейнер, але ось у відкритому морі необхідно підходити до кількості сміття більш усвідомлено. Звичайно, маркетологи не сидять на місці і орієнтуються досить швидко, виводячи в топ ті чи інші гастрономічні уподобання.
Безвідходне харчування
Зміни клімату, забруднення навколишнього середовища і відповідальне ставлення до екології надихають багатьох на безвідходне споживання. Фрукти, овочі, м’ясні, молочні та морепродукти використовуються для приготування їжі без залишку – абсолютно все йде в хід. Так що тепер є шанс спробувати на смак коріння і листя рослин, а відходи, одержані під час кулінарних експериментів, – використовувати для натуральних добрив, допоміжних засобів та інших корисних цілей. Продукти вживаються тільки локальні, сезонні і на всі 100%, з мінімумом додаткових засобів і обробки.
Ресторан Amass в Копенгагені, розташований у будівлі колишньої верфі, значно відрізняється від інших своєю експериментальною кухнею. Наприклад, замість класичного хліба тут подають з чіпси і соус. Ці коржики робляться з учорашнього хліба, який подрібнили і змішали з Тапіока, а потім обсмажити вийшов розкатаний пласт. Кавову гущу, яку часто викидають, в ресторані перетворюють в печива або використовують в напоях в якості закваски. А недопиту воду після кип’ятіння пускають на потреби прибирання або поливу.
Пекарня Jalm & B об’єдналася з пивоварнею Jacobsen, яка стала варити пиво на основі нерозпроданого або просто некондиційного хліба. Ще одне використання такого хліба – морозиво! Загалом, головне почати!
Суперфуди
Пару десятиліть тому мало хто чув про суперфуди, а в даний час це – чи не найголовніші продукти на думку дієтологів, маркетологів і блогерів. Насправді, всі ми знаємо більшість цих продуктів на смак: горіхи, зелений чай, морські водорості (спіруліна, морська капуста), чіа, куркума і, звичайно, риба.
Головна відмінна риса суперфудів – багатий склад корисних речовин, мінералів, висока поживна цінність.
Вегетаріанство і пескетаріанство
Щоб повністю відмовитися від вживання продуктів тваринного походження, потрібно мати неабияку силу волі, а також суттєві підстави для відмови – релігійна, медична, етична або інша мотивація. Такий тип харчування відомий давно, і має безліч різновидів на зразок веганства, фрукторіанства, пескетаріанства або флексітаріанства.
На окрему увагу заслуговує пескетаріанство – режим харчування для тих, хто вважає вегетаріанство занадто суворим, тому допускає вживання риби і морепродуктів. Це прекрасний варіант для тих, хто живе недалеко від моря або річки і може постійно під рукою мати таке джерело білка, йоду і корисних речовин.
Органічні продукти
Крім різноманітних режимів харчування, є один тренд, який набирає все більшої популярності в сучасному світі – вживання органічних продуктів, які вирощені, вироблені або зібрані без впливу штучних речовин.
Добрива для рослин – тільки натуральні, тваринництво – тільки стійке, виробництво – без обробки синтетичними речовинами. Все це сприяє отриманню «чистого» продукту, що зберігає всі корисні властивості.
Звичайно, до гастрономічних трендів можна ставитися по-різному – дотримуватися їх або заперечувати, але факт залишається фактом: всі вони тяжіють до екологічності та збереження навколишнього середовища. Не так вже й погано, враховуючи, що природа має гостру потребу в допомозі?
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ
Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |