Крізь всесвіт: легкий і потужний телескоп-камера Vespera для приємних зіркових вечорів
Традиційно спостереження за зірками і планетами вважалися прерогативою професіоналів, а обладнання – не найдоступнішим. Однак зі збільшенням кількості любителів познайомитися з космічними тілами ближче збільшилася і кількість пристроїв, завдяки яким можна легко розгледіти Чумацький шлях або далеку Венеру з вікна будинку чи борта власного човна.
Серед численних брендів, які займаються астрономічними приладами, особливо примітний французький стартап Vaonis, який зовсім недавно представляв гібрид камери і телескопа Stellina, що змінив уявлення про обладнання для спостережень за зірками як таке. А вже до Різдва 2021 року Vaonis планує офіційно випустити міні-версію гібрида під назвою Vespera (від латинського – «ввечері»), який стане відмінною розвагою для любителів і прекрасним подарунком для професійних астрономів.
Пандемія COVID-19 дала імпульс до розвитку таких видів розваг, які б могли замінити звичні вечірки або клуби. Соціальне дистанціювання і обмеженість в пересуваннях стимулюють попит на компактні індивідуальні рішення, які можна використовувати в межах свого будинку, квартири або на борту яхти – чому б і ні?
Французький стартап почав розробку телескопів ще в 2018 році. Stellina, їх перший продукт, була досить великим гібридом камери і телескопа, розійшлася дуже швидко, що спонукало Vaonis на створення мініатюрної версії для широкої аудиторії – Vespera, доступною за ціною близько 1000 євро на краудфандінговой платформі Kickstarter.
Vespera важить менше 5 кг, поєднуючи при цьому в собі високоточну оптику, механіку і електроніку, володіючи навіть «бортовим» інтелектом. Потужний, але негабаритний телескоп може використовуватися навіть новачками, оскільки простий в експлуатації завдяки мобільному додатку. Спостерігати за галактиками, туманностями і планетами користувач може прямо на екрані свого гаджета, а також ділитися зробленими знімками в соціальних мережах.
Функціонал телескопа дозволяє в автоматичному режимі шукати космічні об’єкти, а зображення отримувати на екрані телефону або планшета. Для початку роботи досить просто розмістити Vespera на спеціальному штативі, встановити координати по GPS і ввести в пошук об’єкт, що цікавить. Пристрій самостійно знайде на небі задану галактику або сузір’я і покаже його на екрані.
Працює телескоп за допомогою 4 лінз, розміщених в двох групах. Така конструкція, за словами інженерів, дозволяє дати найкраще співвідношення габаритів пристрою і якості картинки. У Vespera використовується матриця Sony Exmor R CMOS.
По суті, Vespera – найменший інтелектуальний гібридний телескоп, який, до того ж, ідеальний в умовах пандемії, адже його використання пропонує досвід спостереження за зірками із запобіжними засобами – на екрані персонального пристрою. У набір входить сам телескоп, два штатива, комплект фільтрів, спеціальний рюкзак і додатковий акумулятор. Попередні замовлення на міні-телескоп Vespera вже зроблені, а поставки очікуються на початку січня 2021 року.
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ
Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |