Море, океан, пустеля: спекотна чарівність Марокко
Марокко – яскрава і багатонаціональна країна, найдавніша держава на африканському континенті. Воно розкинулося на рубежі двох стихій: хвилястих пісків пустелі і блакитних вод Атлантики і Середземного моря. Це королівство – перлина арабського світу і мекка для відчайдушних мандрівників.
Національний колорит
Марокко підкуповує своїм колоритом. Тут все пронизане давніми традиціями, войовничої історією і самобутньою культурою народу. І хоча сервіс ще дуже далекий від європейського, вони можуть цілком щиро запропонувати розділити з ними обід, спробувати ароматний м’ятний чай, і без побоювань впускають гостя-незнайомця в свій будинок.
Курортний Агадір, «піратська» Ес-Сувейра або білосніжна Касабланка – з чого б ви не почали знайомство з цією країною, Марокко зуміє здивувати будь-кого. Незліченна кількість палаців, мечетей, а також східних базарів і, звичайно ж, пустеля Сахара. Крім культурно-історичного надбання, Марокко може запропонувати як активний відпочинок на будь-який смак, так і релакс в автентичних СПА-центрах. Але головне – Марокко дійсно володіє «тисячею і однією» причиною кинути якір біля узбережжя і ось чому.
Серфінг і активні види відпочинку
Досвідчені серфінгісти знають: марокканське узбережжі Атлантики заслуговує на увагу. Його протяжність становить близько 1300 кілометрів, а сезон триває практично цілий рік. У зимовий період хвилі великі, а літній час ідеально підійде для новачків. «Ловити» хвилю тут найкраще на узбережжі між Агадір і Ес-Сувейра. Безсумнівною перевагою Марокко як серф-напрямку є безліч невивчених, практично диких місць, де серфить невелика кількість людей. Також на відміну від розкручених місць катання, ціни на прокат обладнання приємно відрізняються в рази.
За віндсерфінгом і дайвінгом слід відправитися в Ес-Сувейру, де, до речі, знімали вражаючі сцени «Піратів Карибського моря». Розслаблена атмосфера, м’який клімат і вітру круглий рік – що ще потрібно для віндсерфінгу і кайтінга. Свіжовиловлені морепродукти і екзотичну рибу доставляють на найколоритніших синіх човнах, звідки вона прямо відправляється на місцевий базар.
Але якщо ви все ж хочете не такий дикий і відокремленому відпочинку, його можна поєднати з тусовками та вечірками в Агадире. Тут ви побачите яхти, дорогі автомобілі і відкриті кафешки на набережній. Хоча в Агадире немає медини – старого міста, зате є безліч барів і нічних клубів і, звичайно ж, серфінг-точки для різного рівня підготовки.
Одні з найбільших хвиль – в містечку Таражут або Тагазут (Taghazout), недалеко від Агадира. Там є і школи серфінгу, а, головне, – десяток спитав світового рівня. Цікаво, що на березі практично немає готелів, які розташовані прямо на пляжі, у серф-споту. Тому якщо ви хочете жити з видом на океан, потрібна власна яхта.
Однак навіть в цій арабській бочці меду є невелика ложка дьогтю. Вода в океані навіть в розпал сезону рідко перевищує позначку в + 20 ° C, тому необхідний гідрокостюм. Також сюди не варто їхати в священний місяць Рамадан, коли абсолютно все буде закрито.
Яхтинг
Більшість яхтсменів, які вирішуються на переходи на моторному човні або під вітрилом в цьому регіоні, вибирають маршрут вздовж північної частини африканського узбережжя. Стартувати можна з Танжера. Відкрита там недавно марина під назвою Tanja Marina Bay, розрахована на більш ніж 1400 яхт і з задоволенням приймає любителів яхтингу. Тут також можна відвідати Геркулесові печери. Це археологічний комплекс, який знаходиться на мисі Спартель. Існує безліч легенд про їх виникнення, довгий час їх вважали бездонними, а одна з них розповідає про Геракла, який набирався сил і ночував в цих гротах. Один з виходів веде на сушу, а другий – відразу в море.
Вдосталь поблукавши в старому місті і прикупивши ковані світильники, килими та інші аксесуари варто тримати курс на Касабланку, що означає «Біле місто» в перекладі з іспанської. Він нагадує європейський мегаполіс з шаленим ритмом життя, але одночасно зберігає свої традиції. М’який клімат так і манить відпочити на його білосніжних пляжах з неймовірною береговою лінією. Наприклад, мечеті і палаци пов’язані лабіринтом вузьких вуличок, а строкаті вуличні ринки так і ваблять неймовірним марокканським колоритом.
Спекотна Пустеля
Кинувши якір біля Сафі, можна проміняти пляжний відпочинок на … гірськолижний курорт. В районі Марракеша в містечку Лукаймеден видніються засніжені шапки гір, там обладнані спуски для катання.
Якщо спуск на сноуборді не входить у ваші плани, то завжди можна вибрати автентичні прогулянки на верблюдах в пустельних дюнах. Пустеля – це одна з головних «родзинок» королівства. Туди навіть можна знайти «ворота», а потім відчути себе справжнім берберів, осідлати верблюда і в каравані прогулятися по Сахарі. Або відправитися на райд по дюнах. А ночувати можна прямо в наметі під розсипом мільйонів зірок – всіх гостей тут завжди зустрічають з радістю. Смачна випічка, м’ясо баранини або верблюжатини, які тануть у роті, неймовірна кількість овочів і фруктів, і звичайно, традиційний м’ятний чай. Варто обов’язково покуштувати томлений в таджині розсипчастий кускус, солодкий пиріг бастійа з куркою або каб-ель-гзаль.
Ті, хто побував в цій північноафриканській країні, відзначають: Марокко – це казкове королівство. Адже, хоча б один раз побачивши, неможливо забути височенні мінарети, золоті бархани, гучний поклик муедзина, і то величезна марокканське сонце, що піднімається над горизонтом Атлантики.
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ
Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |