Фінал Vendée Globe: вони всі переможці! Частина 2

Поділитися:

Захоплююча, навколосвітня, одиночна й за правом найскладніша у світі регата Vendée Globe 2020/2021 потроху наближається до завершення. Після кількох місяців виснажливих та безперервних перегонів, більшість яхтсменів на яхтах класу «Open» завдовжки 60 футів уже перетнули фінішну пряму. З 33-х учасників регати 8 вибули на півдорозі, 20 досягли фінішу, а п‘ятьом ще належить пройти кілька сотень морських миль, аби повернутися до французького містечка Ле-Сабль-д’Олон, звідки всі стартували 7 листопада 2020 року.

Ніколи до цього у Vendeé Globe не брала участь така кількість схожих за характеристиками однокорпусних вітрильників: 8 яхт були побудовані в останні два роки, 5 фойлових — попереднього покоління, 2015 року та ще 12 — більш старенькі, їм 9–13 років, але п’ять із них були перероблені у фойлові!

За останні два дні відразу п’ятеро учасників регати дійшли до фінішу, завершивши кругосвітню подорож із результатами 94–95 днів. Поміж них і наймолодший учасник, 27-річний швейцарець Алан Рура (Alan Roura) на La Fabrique, для якого це вже друга Vendée Globe. Тільки уявіть: попередню кругосвітню подорож він здійснив у 23 роки! Хоча й результат тоді він показав кращий, посівши 12 місце, тоді як цього року він знизив позицію до 17-го місця.

Цього сезону Vendée Globe запам’ятається рекордами в багатьох стосунках: рекордна кількість яхтсменів взяли участь у змаганні, поміж них — рекордні шестеро жінок і рекордні дев’ять іноземних учасників, хоча, як і в минулих сезонах більшість шкіперів представляють Францію. Треба сказати, що цього року шанс перемогти мав німець Борис Херрманн (Boris Hermann) на яхті Seaexplorer — Yacht Club de Monaco. Якби він прийшов першим, то вперше від моменту заснування регати 1989 року володарем кубка міг стати не французький яхтсмен.

Однак на його шляху за 90 миль від фінішу зустрілися французькі рибалки, яких не було видно на радарі, і прикре зіткнення з ними миттєво позбавило його цієї можливості, опустивши на п’яту сходинку турнірної таблиці. Але всім, хто вболівав за Бориса, не варто сильно засмучуватися — хоч він і не переміг у Vendée Globe, проте став чемпіоном IMOCA за 2018–2021 роки. Херрманн продемонстрував найкращий результат у сумарному підсумку всіх регат у цьому класі.

Ще один рекорд був побитий у жіночій кваліфікації. 31-річна француженка Кларисс Кремер (Сlarisse Сremer) побила світовий рекорд поміж жінок-одинаків на однокорпусних яхтах, зробивши Vendée Globe на фойловому човні Banque Populare X за 87 днів 2 години і 24 хвилини. Вона поліпшила результат на 7 днів. Щоправда, попередній рекорд був встановлений 20 років тому, коли Vendée Globe істотно відрізнялася від сучасних регат і за характеристиками вітрильних яхт, і за майстерністю учасників.

Кремер визнає, що порівнювати її результат і рекорд її попередниці Еллен МакАртур (Ellen MacArthur) не має сенсу, та й у цілому поділ результатів на жіночі та чоловічі їй не до душі. «Це змішана гонка і змішаний вид спорту. Це про широту океанічних перегонів. Тут немає жіночої класифікації…”, — розповіла вона в інтерв’ю після фінішу.

Навколосвітню подорож успішно подолав 53-річний Коджіро Шіраіші (Kojiro Shiraishi) на побудованій 2019 року DMG Mori Global One. Він став першим японським шкіпером, який пройшов дистанцію Vendée Globe від початку й до кінця. У нього вийшло це не з першого разу, 2016 року Шіраіші зійшов з дистанції, втративши щоглу в Індійському океані. Цього сезону його шанси теж здавалася доволі примарними, адже через тиждень від початку змагання японець порвав у верхній частині грот і виправити це здавалося неможливим. Але з допомогою порад і рекомендацій його берегової команди Шіраіші вдалося зшити вітрило і пройти дистанцію за 94 дня, фінішувавши 16-м.

Решта шість яхтсменів на сьогодні перебувають у декількох сотнях миль від фінішу. І що характерно — у всіх шістьох немає підводних крил на яхтах. Напевно, більшість учасників винесуть уроки з цієї регати оскільки навіть ті, хто успішно пройшли дистанцію, але залишилися незадоволені своїм результатом, єдині в думці: недостатньо модифікувати старі човни, обладнавши їх фойлами і рухомим кілем. Нові, побудовані спеціально під Vendée Globe човни ходять набагато швидше, вони менше ламаються, а безпосередньо несправності не такі критичні.

Хоча й тут не обійшлося без винятків, наприклад, англієць Алекс Томпсон (Alex Thomson), який уже 5-й раз бере участь у цій навколосвітній подорожі, вибув із перегонів ще в перший тиждень на новій Hugo Boss, пошкодивши носову частину човна й не зумівши самостійно відремонтувати несправність. З іншого боку, відсутність фойла абсолютно не завадила посісти 4-е місце Жану ле Каму (Jean Le Cam) і 7-е місце паралімпійцю Дамьену Сегіну (Damien Seguin), який народився без правої долоні. Це ще раз демонструє, що будь-які модифікації й технічні вдосконалення яхт не зменшують важливість майстерності шкіпера. Ще один важливий компонент у вітрильному спорті — це удача. Без неї навіть найкращі яхти під управлінням найдосвідченіших шкіперів можуть зазнати фіаско.

Наприклад, “ветеран” регати Саманта Девіс (Samantha Davies) вночі на великій швидкості 30 вузлів (55 км/ч) врізалася в якийсь об’єкт і сильно пошкодила корпус яхти. Вона вирішила, що продовжувати перегони небезпечно, тому зупинилася в Кейптауні (ПАР), щоби відремонтувати судно і продовжити подорож, але вже поза змаганнями, у рамках благодійної акції по підтриманню дітей із проблемами серця. Це не перший подібний інцидент, що трапився з нею під час навколосвітніх перегонів. 8 років тому вона втратила щоглу, сталося це теж у повній темряві. «Усі знають, що таке трапляється. Бувають злети й падіння під час перегонів, це пригоди… Я не єдина, хто прибув до Кейптауна, я спілкуюся із Себом Саймоном, думаю ми проллємо наші сльози над пивом…», — прокоментувала Саманта свою невдачу.

Її колега за нещастям 30-річний Себастьян Саймон (Sébastien Simon) на початку грудня також врізався в районі ПАР у непізнаний об’єкт, сильно пошкодив правий фойл і припинив участь у перегонах. Цей відрізок дистанції поблизу миса Доброї Надії завжди супроводжував шкіперів неабиякими труднощами через сильні вітри і величезні хвилі. Яхта Кевіна Ескоф’є (Kevin Escoffier) взагалі розтрощилася навпіл, ударившись в одну з таких хвиль.

Однак результати говорять самі за себе: вісімка лідерів зробила дистанцію практично в один день, у шістьох із них — саме фойлові яхти!



Наступна Vendée Globe у 2024/2025 роках вийде на якісно новий рівень і на нас чекає більш видовищні та захоплюючі перегони найсильніших і найбільш витривалих шкіперів світу.

Початок історії: Фінал Vendée Globe: вони всі переможці

НОВИНИ YR

Японська компанія Toyota презентувала FT-Me – компактний, але просторий електричний автомобіль завдовжки менше 2,5 метрів. Новинка є продовженням концепції Smart та Toyota iQ, але виконана у сучасній стилістиці. Дизайнери вирішили обіграти класичне протистояння чорного та білого кольорів, а яскраво сині деталі додали грайливих акцентів. FT-Me досить мобільний і пропонує опції, що настроюються як для новачків

Feadship оголосила про чергову визначну подію: проект 714, справжня джентльменська яхта, виходить з ангару на заводі в Аалсмеєрі. Це вражаюче судно довжиною 79,95 метра готове до остаточного оснащення та ходових випробувань, створюючи основу для виняткового поповнення флоту Feadship. Дизайн екстер’єру Project 714 розроблено компанією RWD. Її скульптурні вигини та разючий синій корпус відображають суть вишуканості

Нідерландський виробник Stellantis розробив свою першу систему автономного керування STLA AutoDrive. Вона пропонує можливості автопілота без допомоги рук та очей на швидкості до 60 км/год. STLA AutoDrive буде отримувати оновлення через хмарне сховище і працювати з даними в реальному часі. Також компанія заявляє, що система відповідає місцевим законам і нормативним вимогам. Хоча у більшості країн

У галереї сучасного мистецтва Deodato Arte на вулиці Via Nerino 2 у Мілані відкрився перший бутік легендарного яхтового бренду Riva. Вибір простору для першого бутіка Riva невипадковий: Deodato Arte – одна з провідних італійських галерей поп-арту та вуличного мистецтва, серед резидентів якої такі відомі міжнародні художники як Бенксі, Джефф Кунс, Тьєррі Гетта (також відомий як

Ferretti Yachts поділилася інформацією про майбутнє поповнення в класичній лінійці флайбриджних яхт – Ferretti Yachts 800. Її будівництво вже ведеться на верфі в Каттоліці. Творці обіцяють, що завдяки оптимізованому простору та ретельно продуманому плануванню яхта запропонує майбутньому власнику «неперевершений комфорт та чудовий спосіб життя на борту». Дизайнери та інженери об’єднали зусилля, щоб створити яхту, яка

Oceanco завжди позиціонувала себе як верф, здатна братися за проекти, які інші вважають за неможливі. Вона будує тільки кастомні яхти, що створюются з нуля для конкретного власника, а в рамках концепції Beyond Custom представляє найнезвичні дизайни, спеціально розроблені для тих, хто мріє про визначну яхту, несхожу на все, що є на ринку. Таким став і

Німецька студія Structurelab Architects представила концепцію інноваційної модульної марини, розробленої для Каланк де Сорміу, однієї з найбільших заток на півдні Франції. Плавуча конструкція площею 400 квадратних метрів під назвою Lotus Marina складається з кількох  модулів, які можуть використовуватися як готельні номери, комерційні приміщення або відкриті майданчиків. Відкритий ресторан біля кромки води стане головним місцем тяжіння

Ця нова модель є продовженням успішної лінійки wallytender, але з безліччю покращень, які роблять її ще більш потужною та функціональною. Довжина лодки 14,86 метра і відкрита палуба на всю ширину корпусу 4,39 м з просторим кокпітом і мінімалістичним інтер’єром, який підкреслює технологічність і стиль. У комплектацію входять складні фальшборти, що розширюють платформу для купання, ідеальну

Американська корпорація Textron Systems оголосила про випуск сімейства багатоцільових автономних морських надводних суден Tsunami, створених для Міністерства оборони США та його союзників. Про це йдеться у пресрелізі компанії. Textron описує дрони Tsunami як недороге, швидко розгортаюче рішення, яке об’єднує більш ніж 60-річний досвід компанії в галузі багатопрофільних автономних транспортних засобів з можливостями комерційної суднобудівної галузі

УСІ НОВИНИ

ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ

yachtreview magazine buy

Друкована версія + безкоштовна електронна версія

1 рік 640.00 гривень
2 роки 1100.00 гривень
ПЕРЕДПЛАТИТИ

ОНЛАЙН ПЕРЕДПЛАТА НА РІК

300.00 гривень

ПЕРЕДПЛАТИТИ