Cannes Yachting Festival 2023

Поділитися:

Вже понад 45 років, найбільше в Європі яхтове шоу щороку стає подією сезону. Протягом 6 днів, з 12 по 17 вересня, під сонцем Французької Рів’єри буде представлено понад 650 яхт усіх розмірів (від 5 до 50 метрів), а також новітнє морське обладнання, численні інновації та світові прем’єри. Цього року очікується понад 55 000 відвідувачів: професіоналів, цікавих глядачів, захоплених яхтсменів та досвідчених ентузіастів.

Важливою новинкою виставки 2023 стане створення в акваторії Vieux Port окремої плавучої зони, де розміщуватимуться невеликі яхти, від 8 метрів до 11 метрів. Раніше цю категорію човнів було представлено виключно на суші. Цього року «Зона малих човнів» – це понтони, розташовані в кінці причалів, що дозволить відвідувачам здійснити поїздку, не пропустивши жодного човна!

ЗАХОДИ ДЛЯ КОЖНОГО ПОРТУ

 Порт Канто (Port Canto):

У Port Canto, наприкінці набережної Круазетт, знаходяться три окремі зони: вітрильна зона, яка є найбільшою у світі водною експозицією для нових суперяхт. Завдяки ширині причальної зони відвідувачі одержують вільні проходи, що дозволяють насолодитися відвідуванням виставки з комфортом. З набережної відкривається чудовий вид на 120 яхт завдовжки від 10 до 26 метрів (70 однокорпусних та 50 багатокорпусних).

У самому центрі вітрильної зони знаходиться “Село стартапів”. Тут, традиційно, будуть представлені “розумні” стартапи в морському секторі, що пропонують проривні технології чи послуги. Ці стартапи створюють яхтинг, який буде потужнішим, відповідальнішим і екологічнішим.

У зоні “Яхтовий брокер” протягом 16 років представлені провідні французькі та міжнародні гравці на ринку яхт. 2023 року на виставці будуть представлені яхти завдовжки від 22 метрів, які можна буде продати або взяти в оренду. На стенді можна буде зустрітися з екіпажами, вивчити їхні яхти та поділити з ними елегантність їхнього світу.

Розташована навпроти зона “Toys” використовує переваги широкої площі для демонстрації на суші всього широкого асортименту водних іграшок, а також спортивного, розважального та морського обладнання.

Старий порт (Vieux Port de Cannes), один із найстаріших портів на Лазурному узбережжі. Саме тут відбуваються виставки моторних суден, представлених провідними світовими верфями. Від невеликих човнів завдовжки 5-15 метрів до найбільших престижних яхт завдовжки понад 45 метрів. Vieux Port повністю орієнтований на індустрію моторних човнів і має виняткову різноманітність продукції, що налічує понад 480 човнів на воді та на суші.

Справжнім технічним досягненням стало розширення зони суперяхт (Super Yachts Extension, SYE). Побудована спеціально для Фестивалю, ця прибережна частина демонструватиме близько тридцяти найбільших моторних суперяхт завдовжки понад 24 метри, виставлені у Vieux Port.

На набережній Quai Max Laubeuf буде представлено багато великих яхт. У цьому місці буде виставлено близько двадцяти багатокорпусних моторних катамаранів, у тому числі дуже вражаючі судна завдовжки до 24 м і завширшки до 12 м. Також на цій набережній можна буде побачити понад 40 невеликих човнів завдовжки від 10 м, виставлених на воді, і близько п’ятдесяти. невеликих жорстких та напівжорстких суден завдовжки від 5 до 10 м, виставлених на суші.

На набережній Сен-П’єр (Quai Saint-Pierre) будуть представлені яхти від 10 до 23 метрів. У водному просторі будуть представлені розкішні day-круізери та нове покоління вражаючих та високо оцінених стильних швидкісних моторних човнів. Також будуть представлені інші типи моделей середніх розмірів, відкриті човни та яхти з флайбриджем.

На набережній Пантьєро буде представлений широкий спектр моторних яхт довжиною до 20 метрів. Організатори заявляють, що планується виставити близько п’ятдесяти напівжорстких човнів завдовжки від 10 до 20 метрів. Також тут розмістяться стенди, де демонструватимуться близько п’ятнадцяти електричних та гібридних човнів. Поруч, у цій же акваторії, розташована зовсім нова пристань для невеликих моторних човнів завдовжки від 8 м. Понтони, розташовані в кінці причалів, дозволять вам здійснити екскурсію ними, щоб не пропустити жодного човна!

Уздовж набережної Пантьєро, на більш ніж 4600 кв. м буде розміщено “Село морських аксесуарів та обладнання”. У цьому місці відвідувачам представлять все найкраще в галузі електроніки, фурнітури, фарб і т.д. з міжнародним колоритом. Це місце, де можна знайти необхідні аксесуари для обслуговування яхти, підтримання гарного рівня бортових технологій.

У Палаці фестивалів розміститься велика зона, присвячена представникам яхтового бізнесу високого класу: верфям, архітекторам та дизайнерам, інтер’єру, готового одягу, аксесуарів, туристичних компаній та яхтових стоянок, сервісних компаній (фінансування, банки, страхові компанії тощо), а зовні, вздовж великого центрального проходу біля головного входу на виставку, знаходиться зона тендерів, таких незамінних для доставки пасажирів на сушу з борту яхти, що знаходиться в морі.

За традицією на гостей бот-шоу чекає ціла низка світових дебютів. Цього року очікується прем’єра близько 140 нових моделей. Ось деякі з найгарячіших дебютів, на які варто звернути увагу.

Pershing GTX116 (довжина: 35.2 м)

Екстер’єр флагмана лінійки GTX – результат творчої інтерпретації автомобільних образів класу Gran Turismo. Характерні для Pershing швидкісні та динамічні якості додаються за замовчуванням. На найближчих виставках верф покаже одночасно дві яхти GTX116: один корпус у Каннах, другий у Монако. Другий корпус, на відміну від першого, пропонує гостьову зону на чотири каюти замість п’яти. За рахунок цієї модернізації з’явилася можливість розмістити три двигуни по 1800 л. у базовому варіанті або по 2000 л.с. як опція. Яхта укомплектована водометами Kamewa і здатна, залежно від двигунів, розганятися до 32-35 вузлів, при круїзній швидкості 26-29 вузлів.

Riva 82′ Diva (довжина: 25 м)

Riva 82 Diva – приклад філігранного дизайну Мауро Мікелі та Серджіо Беретти з Officina Italiana Design, які працювали разом з П’єро Феррарі та інженерним відділом Ferretti Group. Житлова зона розрахована на 8 гостей та 3 членів екіпажу. Майстер-кают розташована в кормовій частині і займає всю ширину корпусу. Каюти екіпажу з окремим входом гарантують повну приватність для власника та гостей. Флайбридж площею близько 40 м2 – один із найбільших у даному класі яхт. Фальшборти, що розкладаються, на кормі збільшують 6-метровий по ширині пляжний клуб ще на 3 метри. Мешканці яхти оцінять прозорий головний салон з панорамним оглядом та ідеальним відкритим плануванням. Максимальна швидкість яхти – 31 вузла, круїзна – 27 вузлів.

ISA Yachts “UV II” (довжина: 44.3 м)

UV II побудована в 2023 році і має гроcс-тоннаж 430 GT. Екстер’єр яхти розробила студія Team for Design – Enrico Gobbi, дизайн інтер’єру – Luca Dini. На борту можуть розміститися до 10 гостей та 9 членів екіпажу. Просторий пляжний клуб, басейн на кормі головної палуби та великий сандек з баром, лежаки та дивани пропонують мешканцям човна безліч насолод від життя в морі. Тендери та водне обладнання зберігається в кормовому гаражі та на носовій частині головної палуби. Максимальна швидкість яхти 16 вузлів, а на швидкості 12 вузлів яхта здатна пройти до 3400 миль.

Cantiere delle Marche “Stellamar” (довжина: 35 м)

Оптимальна для середземноморських круїзів Stellamar пропонує своїм потенційним власникам вражаючі можливості для далеких походів. На швидкості 9-10 вузлів дальність ходу яхти сягає 5500 миль. Одна з цікавих фішок яхти – “невидимий кран” для спуску-підйому тендерів та спортивного обладнання. Розробку архітектури судна було довірено компанії Hydro Tec. І за інтер’єр, і за екстер’єр Stellamar відповідав Франческо Пашковський. На верфі впевнені, що в діапазоні 250-300 GT їхні дослідні яхти зі сталі та алюмінію є найкращою альтернативою яхтам із композитних матеріалів.

Sanlorenzo SX 100 (довжина: 30.5 м)

Екстер’єр Sanlorenzo SX100 розроблений Zuccon International Project, інженерна частина проекту також виконувалася фахівцями верфі. Вікна від підлоги до стелі в головному салоні дозволяють насолоджуватися панорамними видами, без необхідності залишати прохолоду кондиціонованого приміщення. Бортові відкидні тераси розширюють та відкривають внутрішню частину пляжного клубу. Кормова платформа зручна для купання або перевезення тендеру. Чотири двигуни Volvo Penta гарантують яхті максимальну швидкість до 23 вузлів та круїзну до 20 вузлів.

Azimut Yachts Magellano 60 (довжина: 18.5 м)

Елегантний кросовер Magellano 60 розроблений верфю у співпраці з Кеном Фрейвохом, відрізняється дослідницьким характером, підкріпленим відмінними морськими якостями. Завдяки корпусу Dual Mode зниження витрати пального на круїзній швидкості досягає 20% порівняно з іншими яхтами того ж класу та розміру. Наповнені світлом внутрішні простори, побутовий комфорт та ергономіка відкривають перспективні можливості для тривалих подорожей.

Arcadia Yachts A96 (довжина: 29.3 м)

Створена на хвилі зростання попиту на гармонійне співіснування з природою, A96 фокусується на створенні почуття спокою та умиротворення. Яхта пропонує мешканцям 400 м2 житлового простору. Вікна від підлоги до стелі створюють відчуття плинності між інтер’єрами та зовнішнім середовищем, забезпечуючи безперешкодний огляд завдяки, у тому числі, парі відкидних балконів по лівому та правому бортам. Відкидні фальшборти є і на кормі яхти, де розташований пляжний клуб. Сонячні панелі генерують 4,5 кBтч електроенергії, що дозволяє яхті перебувати в безшумному режимі до 8-9 годин. Чотири двигуни IPS гарантують ефективність, маневреність та швидкості до 24 вузлів.

 Southern Wind Shipyard “Nyumba” (довжина: 29 м)

Nyumba на суахілі означає «будинок». Перша яхта Southern Wind з гібридною електричною силовою установкою побудована за проектом Farr Yacht Design у співпраці з Nauta Design. Корпус і рангоут з вуглецевого композиту, підйомний кіль, два кермові пера та модернізований пакет гідравлічних лебідок — лише деякі зі складових, що відбивають спортивний дух Nyumba. Досвідчений власник хотів отримати яхту для океанських плавань з невеликим екіпажем та для участі в регатах суперяхт. Отже, перше літо Nyumba провела в плаванні з Кейптауна на Мальту, що становить приблизно 7500 миль. Каюта власника та дві гостьові каюти у передній частині корпусу човна, камбуз та житлова зона екіпажу – ближче до корми. У кормовому гаражі міститься 4,5-метровий тендер.

НОВИНИ YR

Уявіть собі відчуття невагомості, коли ви без зусиль ковзаєте у воді. Британська компанія CudaJet представила пристрій, який дозволить це відчути – і це реактивний ранець. Одягнувши його як рюкзак, дайвер зможе розвинути швидкість до трьох метрів за секунду, і перебувати в русі до 40 хвилин. Зазвичай реактивними ранцями називають персональні літальні апарати, що піднімають людину

Спортивний автомобіль, який натисканням лише однієї кнопки перетворюється на літак уже не фантастика, а реальність. Switchblade стає революційним видом транспорту, який обіцяє поєднати гострі відчуття від водіння з ефективністю польоту. Samson Sky Switchblade офіційно запущено в експлуатацію. У міжнародному аеропорту Грант-Кантрі в Мозес-Лейк, штат Вашингтон, Switchblade здійснив свій перший політ, досягнувши висоти 150 м і

Компанія Searider, що спеціалізується на електроспорті, на виставці boot Düsseldorf представила свою оригінальну новинку – Searacer. Конструктори змогли поєднати в цій футуристичній водній машині різке і маневрене управління з миттєвим прискоренням електричного водного мотоцикла.Головною особливістю нового гідроциклу є його вага. Вона практично втричі менша, ніж у більшості подібних водних «іграшок». Виробникам вдалося модернізувати конструкцію і

Виставка Dusseldorf Boat Show – захід більше іміджевий, чим розважальний. Сюди приїздять представники найбільших світових верфей, тут представлені нові яхти, тут можна побачити вражаючі технології, інноваційні матеріали та покриття. Знайдеться місце і всім можливим аксесуарам для лодок, активного спорту на морі і подорожей. Типові відвідувачі виставки – серйозні люди, інженери, дизайнери, просто яхтсмени, яких цікавлять

Цього року в рамках яхт-шоу в Монако Ferretti Group відзначила 60-річчя CRN; бренда з незрівнянною історією вдосконалення, майстерності та інноваційного італійського виробництва. За 60 років існування CRN, компанія породила революцію в світі яхтинга своїми гострими ідеями та видатними досягненнями, які мали вплив не тільки тенденції стилю, але і на світоий ринок в цілому. CRN відзначила

Enata Group розробила військову версію свого 10-метрового катера на підводних крилах під назвою Foiler USV. Enata Marine, підрозділ міжнародної групи Enata Group, що спеціалізується на виробництві обладнання, розширює кордони в морській сфері. У 2018 році перша яхта Foiler, що літає, вразила індустрію своїм авангардним дизайном і W-подібним кілем. Виробники запропонували власникам приголомшливе поєднання спортивної керованості,

Вже понад 45 років, найбільше в Європі яхтове шоу щороку стає подією сезону. Протягом 6 днів, з 12 по 17 вересня, під сонцем Французької Рів’єри буде представлено понад 650 яхт усіх розмірів (від 5 до 50 метрів), а також новітнє морське обладнання, численні інновації та світові прем’єри. Цього року очікується понад 55 000 відвідувачів: професіоналів,

Відома італійська верф Riva доповнює лінійку флайбриджних яхт бренду, до якої входять Riva 90 Argo, Riva 102 Corsaro Super, Riva 110 Dolcevita і Riva 130 Bellissima.Перший човен нової серії флайбриджних яхт 25-метровий Riva 82′ Diva вже спущений на воду в італійській La Spezia. Проект 82′ Diva був розроблений Мауро Мікелі та Серджіо Беретта, засновниками Officina

УСІ НОВИНИ

ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ

yachtreview magazine buy

Друкована версія + безкоштовна електронна версія

1 рік 640.00 гривень
2 роки 1100.00 гривень
ПЕРЕДПЛАТИТИ

ОНЛАЙН ПЕРЕДПЛАТА НА РІК

300.00 гривень

ПЕРЕДПЛАТИТИ