Cantiere Delle Marche. Flexplorer 130 M/Y ‘Aurelia’
Первісток Cantiere delle Marche в лінійці Flexplorer – сміливий і вдалий експеримент, в якому є все: технології, елегантні лінії та новаторські інтер’єри. ‘Aurelia’ – це багатолика яхта на кожну пору року і для різних випадків. Вона буде «своєю» в найтусовочнішій марині у Порто-Черво і з такою ж легкістю впишеться в усамітнену природу суворих фіордів у північних водах.
Коли Cantiere delle Marche (CdM) тільки робила перші «проби пера», у світі приватних суден особливо не думали про масове виробництво експедиційників. І жодна верф не робила на них ставки. Але як тільки в них побачили потенціал, експлорери стали рости як гриби після дощу. Спочатку кораблі, які колись обслуговували нафтові платформи, отримали друге життя, а потім такі проєкти стали розробляти з чистого аркуша, враховуючи всі потреби приватного яхтингу, й CdM відразу пішла таким шляхом.
За деякий час вона істотно просунулася в цьому напрямі, створюючи як мужні експлорери за типом Darwin Class, так і більш пригладжені, не такі суворі Nauta Air. Серія Flexplorer – десь посередині, певний компроміс. Вона має морехідність надійного «дослідника», тільки до цих якостей додається ще й гнучкість при плануванні релакс-зон і житлових приміщень.
Дизайн-проєкт Flexplorer ‘Aurelia’ ідеально підходив під запити майбутніх власників: ходити по морях і океанах, не замислюючись про складність маршруту, але в той же час перебувати у власній затишній стихії. Вони встигли дійти до багатьох віддалених куточків на своїй попередній яхті Darwin Class і чітко розуміли, чого саме їм не вистачило. Шаблонні зразки їх не влаштовували, тому всі деталі створювалися з нуля. Цей підхід відображений навіть у назві судна ‘Aurelia’. Воно народилося як данина поваги до легендарного автомобіля Lancia Aurelia. Сьогодні Lancia – просто якісний автомобіль, але всього пів століття тому він вражав своїми божевільними інноваціями, а його дизайн заслужено вважався взірцем елегантності.
МОРСЬКА АРХІТЕКТУРА
Ще на етапі креслень проаналізували, що при довжині яхти 39.37 метра і валовій місткості в 453 грос-тонни оптимальним варіантом стане пара моторів Caterpillar C32A по 1 000 к. с. І конструктори не помилилися! На ходових випробуваннях судно не просто з легкістю досягло розрахункових 14 вузлів, а й упевнено видало 15 вузлів максимальної швидкості. Також ‘Aurelia’ виявилася дуже економічною і змогла запросто пройти понад 7 000 морських миль на 10 вузлах замість прогнозованих 5 000 морських миль.
І це не випадкова магія, а ідеально продумана морська архітектура в Hydro Tec. Інженери провели розрахунки за допомогою CFD-моделювання, щоб переконатися, що жоден з елементів, чи то гребний гвинт, стабілізатор або підрулька, не створюють одне одному перешкод, а потім переконалися в цьому на практиці, випробувавши модель у тестових басейнах.
«Flexplorer – судно з модифікацією корпусу fast displacement зі сталі й надбудовою з алюмінію. Його вертикальний ніс з бульбом і величезний майданчик на кормі – не просто візуальні прийоми. Це те, що дасть йому згодом можливість кинути виклик океанам», – пояснює Серджо Кутоло з Hydro Tec.
Якщо дивитися лише на носову частину конструкції, човен легко сплутати з яхтовою класикою. Проте коли бачиш повний профіль зі зміщеною надбудовою до носа і повністю відкритою кормою, стає очевидним, що перед вами експедиційна яхта. Але такі нестандартні, як для приватної яхти пропорції, вимагали оптимального розподілу ваги. Інженери експериментували з підводною частиною, щоб правильно розташувати гребні гвинти і не довелося збільшувати осідання. Крім того, ‘Aurelia’ обладнали відразу чотирма плавниковими стабілізаторами з електроприводом. Вони керуються програмно і працюють в парі з незалежним кермом. Експерименти показали, що така комбінація поліпшує морехідність і дозволяє впевненіше тримати курс.
A-ПОДІБНИЙ КРАН
Кормовий майданчик на експлорері завжди намагаються зробити максимально вільним, щоб використати під різні утилітарні цілі. І хоча плани помістити декілька тендерів на кормі не здаються чимось надзвичайним, одна проблема все ж утворилася. Окрім роз’їзної класики Williams DieselJet 445 в арсеналі ‘Aurelia’ мав з’явитися гігант – 8.5-метровий тендер JokerBoat Clubman 28 EFB. Щоб його спускати на воду, довелося адаптувати кран з А-подібною рамою. Таких монстрів можна зустріти в порту для завантаження-розвантаження або на риболовецьких траулерах. А на розкішній яхті таку велику споруду часто не побачиш. Цю інженерну конструкцію побудували з карбону, щоб вона залишалася легкою, з вагою усього пів тонни, але в той же час жорсткою, навіть коли піднімає вагу 3.5 тонни.
«Крани зазвичай вважаються неприємністю, оскільки вони «крадуть» простір і не дуже естетичні. До того ж коли ви маєте справу зі спуском на воду важкого тендера, виникають проблеми з балансуванням човна, – скаржаться розробники крану з Advanced Mechanical Solutions. – Але за допомогою А-подібного крана плавзасіб опускається не за борт, а відразу за корму, і яхта взагалі не крениться».
Вся конструкція, коли вона не використовується, втоплена в підпалубному просторі й закрита відкидними секціями з тика. Та і взагалі, як пожартували в CdM, така рама служить прикрасою човна і може навіть стати, приміром, реквізитом для шоу повітряних акробатів із «Цирку дю Солей», коли на відкритій палубі проводитимуться вечірки. А місця тут цілком вистачає, адже фальшборти розкладаються з обох боків приблизно на 7 метрів. Після цього майданчик перетворюється з гаража на пляжний клуб площею 115 м2. Зі сховищ дістаються шезлонги, а парасольки встановлюються в палубні кріплення, що надійно приховані від очей до певного часу.
ФІЛОСОФІЯ ПРОСТОРУ
Flexplorer – ідеальне судно для активного відпочинку. Просто під майданчиком на кормі – тренажерка, що залита світлом крізь шість вбудованих мансардних люків. Біг, сайкл або функціональне тренування – вибір гідний. Нудно? За перебіркою тут же зберігається весь арсенал water toys і не тільки. У списку «іграшок» – три гірські велосипеди, два Seabob і декілька дощок для серфінгу.
Коли пляж буде зайнятий плавзасобами під час тривалих переходів, власник отримає в розпорядження приватну Jacuzzi-палубу із басейном і диванною зоною. А інші гості зможуть використати загальні релакс-зони в носовій частині з канапками і відкриту їдальню на верхній палубі.
Внутрішні об’єми ‘Aurelia’ величезні для 40-метрової яхти, але екстер’єр не сприймається масивним і великоваговим. Все тому що дизайнери грамотно використали кожен куточок і шукали неординарні рішення. Приміром, у ‘Aurelia’ асиметричне планування головної палуби. Бортовий прохід залишено лише ліворуч, а правий бік приєднаний до салону і дарує бонусом нескінченні морські краєвиди.
Планування житлової зони теж із прицілом на тривалі переходи. На борту чотири гостьові каюти. Мастер-апартаменти традиційно облаштували на головній палубі, з просторими ваннами «для нього» і «для неї», кабінетом, кушетками для відпочинку і будуаром. А на нижній палубі замість чотирьох сьютів розмістили три каюти і додаткову пральню, яка зможе істотно поліпшити якість обслуговування і полегшити завдання екіпажу. Проте цей простір можливо повернути в статус гостьового, оскільки тут, як і раніше, є ванна з душовою і туалетом.
БЕСПРЕЦЕДЕНТНИЙ ДИЗАЙН
Однією з основних вимог до дизайну інтер’єру стало наступне: «Ніщо не повинно виглядати новісіньким або наче виставка досягнень сучасного меблювання». І справді, внутрішнє оформлення ‘Aurelia’ унікальне за своєю естетикою, відображає особистість і має свій особливий характер. Любов до мистецтва і класичних автомобілів проходить лейтмотивом у декорі.
Індустріальний інтер’єр на Flexplorer – робота флорентійського дизайнера Франческо Пашковські в співпраці з Маргаритою Каспріні. Коричневі і вугільно-сірі відтінки проходять червоною ниткою через усі палуби і нагадують стиль лофт у мегаполісі. Деякі матеріали, що використовуються на борту ‘Aurelia’, практично новаторські для яхти: чи бачили ви раніше бетон на перегородках або стелях? Чи дошки для підлоги з матового дуба, спеціально порізані з різною шириною? А електропроводку для освітлення, яку протягнули по латунних трубах і прикріпили на найвиднішому місці? Тут навіть вимикачі – це старовинні промислові коробки.
Частина предметів були вінтажними, а деякі зістарені або створені в стилістиці Другої світової: на кушетках – «армійські» матраци, обтягнуті тканиною Ralph Lauren. Торшер, який у салоні, знайшли на блошиному ринку у Флоренції, він колись служив посадковим ліхтарем на аеродромі. Тут же модель британського винищувача Supermarine Spitfire, «собачий» генерал та інші вигадливі витвори мистецтва.
«Винний льох, ймовірно, сподобається навіть затятим модерністам, – говорить Пашковські. – Він тягнеться від головної палуби до верхньої, займаючи ввесь сходовий проліт, і покликаний стати чудовою конструктивною особливістю. Льох складається з двох окремих винних шаф, де кожна стійка обертається на поворотній основі. Стелажі на 88 пляшок можна повернути вручну, щоб підібратися до потрібного Château». Щоб вибір вина супроводжувався особливими тактильними відчуттями, східці обтягнуті шкірою. Дійсно, кожна деталь на борту унікальна, самобутня, а знайти якісь яхтові кліше тут практично неможливо.
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ
Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |