GMA T.50 — перший суперкар від колишнього творця Формули-1
Ще в грудні цього року Мюрей поділився планами про створення унікального суперкара, який сконструйований по прототипу McLaren F1, випущеного 30 років тому. В результаті, новий Т.50 став гідним “онуком” історичної двухдверкі.
Як виглядає Т.50?
Від трьохсмісного салону до дванадцятициліиндрового атмосферника, що знаходиться в межах колісної бази, автомобіль спроектований на основі моделі свого “дідуся”. Подібний дизайн екстер’єру, компактний кузов (довжина моделі складає 4352 мм, ширина і висота — 1850 і 1164 мм) та підйомні двері лише підсилюють схожість між Т.50 і F1. Однак, є ряд деталей, які в корінь відрізняють Т.50 від легендарної F1. І до речі, всіх інших суперкарів, існуючих на сьогоднішній день.
Родзинка нового суперкара від Гордона Мюрея
Родзинка Т.50 – це новаторська система активної аеродинаміки з вентилятором. У далеких 70-х, дана технологія вже була використана Мюреэм на болідах британської гоночної команди Brabham. І ось, практично за півстоліття, інженер знову застосовує свій винахід. Правда, на цей раз, неабияк ускладнює і вдосконалює технологію.
У чому особливість вентиляційної системи Т.50?
Тепер, два автоматичні режими можуть бути задіяні як для розгону, так і гальмування. Що стосується інших чотирьох режимів, то вони можуть бути використані для вдосконалення аеродинаміки і збільшення притискної сили. Вони також актуальні для руху по прямій і зменшення витрати пального.
Для створення такого граунд-ефекту використовуються високоякісні повітроводи. Вони ловлять повітряні потоки, що проходять під кузовом суперкара та розганяють їх на виході за допомогою вентилятора (діаметром 40 мм).
Як наслідок, отримуємо той самий ефект Вентурі, що створює додаткову притискну силу. Пролітаючи над дахом повітряні маси, в свою чергу, регулюються активним антикрилом. Цікаво те, що нова система Мюрея дозволяє одночасно охолоджувати двигун і трансмісію, а завдяки вертикальному впускному каналу, дорожнє сміття не потрапляє до вентиляторів. Мюрей також відмовився від традиційних бічних дзеркал. Замість них встановлені камери, сигнал з яких дублюється на екрани, розміщені по краях передньої панелі. Це не стільки данина сучасним технологіям, скільки оптимальне рішення, що дозволяє гармонізувати аеродинаміку кузова.
Яка вага суперкару?
Дивує і вага потужного суперкара. Т.50 важить всього лиш 986 кілограм. Утримати суху масу в межах тонни дозволив той факт, що панель кузова, як і монокок, виготовлені з вуглепластику. Також, Мюрей вирішив не використовувати повнопривідну трансмісію, внаслідок чого тяга від двигуна розподіляється тільки на задню вісь.
Що по мотору?
Фірма Cosworth розробила для Т.50 атмосферний мотор V12 4.0 (663 к.с., 467 Нм). Цей мотор, вагою в 178 кг, працює разом з шестиступінчастою “механікою”, що дозволяє йому набирати 12100 оборотів в хвилину. Але і це ще не все! Завдяки 48-вольтовому стартеру-генератору, максимальна віддача Т.50 в екстремальному режимі V-Max досягає 700 “кінських сил”!
Також, для отримання мінімальної ваги, Мюрей віддав перевагу підвісці, яка оснащена алюмінієвими пасивними амортизаторами та сталевими пружинами. Обійшлися і без додаткових деталей, які регулюють дорожній просвіт і жорсткість. Практично невагомі, ковані різноширокі колеса, прикріплені центральною гайкою, як і амортизатори, виготовлені з алюмінію. Крім цього, новий суперкар обладнаний вуглець-керамічними гальмами з шестипоршневими супортами на передній осі і чотирьохпоршневими — на задній.
У скільки обійдеться Т.50?
Старт виробництва планується на початок 2022 року. Мюрей створить 100 машин, кожна з яких (!) буде адаптована під свого власника. Гордон, як і інші геніальні інженери, той ще перфекціоніст. Всі суперкари будуть підігнані і персоналізовані під своїх власників. Однак, настільки розкішне задоволення буде коштувати дорого. Заявлена стартова ціна — 2,36 мільйона фунтів стерлінгів (72 882 369 гривень).
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ
Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |