RIVA 66′ RIBELLE
Краса та стиль, схоже, є частиною генома цієї верфі і передаються у спадок від моделі до моделі.
Здатність будь-якої Riva виглядати по-кінематографічному ефектно заслужено подарувала італійському бренду світову популярність і зоряний статус. Досить одного погляду на нову Riva 66′ Ribelle, щоб переконатися в справедливості такого твердження.
Нову Riva 66′ Ribelle вперше показали на виставці Cannes Yachting Festival в 2018 році, але інтерес публіки був до неї прикутий задовго до прем’єри. Адже верф до останнього тримала інтригу, зберігаючи в найсуворішому секреті всі деталі човни. Звичайно, статус легенди накладає на Riva ще більшу відповідальність: адже від неї не просто чекають хорошу яхту відповідно до сучасних тенденцій – більшою мірою вона сама задає ті самі віяння. Що б не зародилося в її творчих майстерень, це відразу стає трендом.
КОНЦЕПЦІЯ SPORTFLY
Раніше кожне дітище Riva було симфонією з червоного дерева. Поступово сучасні більш функціональні, легкі і міцні матеріали витіснили деревину з технологічного процесу, але ніяк не змістили Riva з п’єдесталу. Акценти червоного дерева, які в сьогоднішніх трактуваннях поєднуються з елементами нержавіючої сталі, не тільки нагадують про золоту епоху, а й зухвало поєднують старовину і сучасність. Останнє якнайкраще характеризує нову Ribelle, ім’я якої в перекладі з італійської означає «бунтівник».
Нова Riva 66′ Ribelle дивним чином поєднує класичну елегантність і сучасний лоск, спортивний характер і розкіш суперяхти. Стильний корпус довжиною 20.5 метра в новому відтінку Blue Sapphire має величезні вікна. Також Riva 66′ Ribelle може похвалитися великими і комфортними зовнішніми просторами, одним з яких є власне флайбрідж. Це вже третій човен в арсеналі верфі, який відноситься до категорії Sportfly. Частина fly в назві має на увазі наявність флайбріджа, а ось слово sport означає його обмежений розмір. Тому особливість Sportfly-яхти – це наявність нехай і компактного, але все ж повноцінного флайбріджа. На 66′ Ribelle ця палуба обладнана невеликим пультом управління і релакс-зоною з двома шезлонгами в носовій частині і санпадом на кормі. Так як флайбрідж зміщений ближче до корми, вільна носова частина головної палуби також ідеально підходить для прийому сонячних ван. Великий солярій, який має утоплену конструкцію, стане відмінним місцем для більш усамітненого відпочинку, особливо в марині. Схоже, Riva вдалося знайти ідеальний баланс між простором та ефективністю.
HI-TECH ТЕХНОЛОГІЇ
Варто тільки піднятися на капітанський мостик Riva 66′ Ribelle, як стане очевидним, що ексклюзив і високі технології можуть існувати в гармонійному тандемі. Поєднання фактур карбону і нержавіючої сталі викликає виразні sci-fi асоціації, а червоне дерево підкреслює статус човна. Але, звичайно ж, «мозок» яхти – це панель управління, а величезні монітори – «очі» системи, на які виводяться навігаційні карти або ж швидкісні дані. Ще один витягнутий монітор – дуже наглядна зручна візуалізація усіх функцій яхти. Наприклад, можна постійно контролювати температуру і обороти двигунів, витрати палива, запаси води, положення керма, закрилків і т.і., не задіюючи основні монітори.
Корпус Riva 66′ Ribelle розроблявся спеціально для цієї моделі, хоча в ньому і простежуються сімейні риси моделі 76′ Perseo. Його ефективність якнайкраще характеризують цифри: з двома двигунами MAN V12 по 1 550 к. с. кожен, максимальна швидкість яхти складає 37 вузлів, а заявлена крейсерська швидкість – 33 вузли! Є ще економічний режим ходу 20 вузлів з відносно невеликою витратою палива для 20-метрової яхти.
Щоб почати рух, досить включити автоматичну систему регулювання закрилків і дати газ. Для максимального спрощення управління передбачений джойстик, який пов’язаний з двигунами, трансмісією і носовим пристроєм, що підрулює. З його допомогою можна здійснювати не тільки маневрування, а й повноцінно керувати човном. Цей інструмент управління стає все більш популярним завдяки простоті та інтуїтивності. Для ще більшого комфорту на борту верф пропонує стабілізатор качки Seakeeper NG9.
МАГІЯ СТИЛЮ
Нововведення є не тільки на капітанському мостику – вони зустрічають з перших кроків на борту. Гараж розрахований на тендер Williams 345, а його спуск і підйом на воду значно полегшений – купальна платформа йде під воду і дає можливість безперешкодно «викотити» тендер. Одночасно з підняттям двері гаража оголюються кілька прихованих ступенів для сходу в воду, які припадуть як не можна до речі.
В очі кидаються значні розміри кокпіта. Дуже великий солярій на кормі з одного боку і софа з іншого – все це доповнюється розкладним столом зі столешнею з червоного дерева і ще одним кутовим диваном, що в лічені хвилини перетворює цю зону в відкриту їдальню. Скляна перегородка відокремлює кокпіт від салону, де відкидна секція дозволяє об’єднати дві зони в рамках концепції безперервного простору палуби. Шум хвиль, свіжість морського вітру і аромат солоної води, що наповнюють кокпіт, тепер можна відчувати і в салоні.
Великий L-подібний диван по правому борту з розкладним столом-трансформером в салоні Riva 66′ Ribelle не тільки поєднує в собі благородство червоного дерева і холодний блиск нержавіючої сталі, але і є зразком вражаючою практичності. Стіл може бути використаний в двох режимах – як кавовий або ж обідній. Невелика шафа для зберігання всього необхідного посуду та інших предметів служить візуальним закінченням гостьової зони, а навпроти лаунжу розташований комод з виїжджаючою ТВ–панеллю.
Пишність і стримана розкіш салону особливо підкреслюється крізь панорамне скління. В інтер’єрі червоне дерево використовується значно щедріше. У матовому виконанні воно виглядає набагато сучасніше, a сусідство блискучою стали, темно-синіх лакованих поверхонь і білої шкіри створює неповторну атмосферу шарму в стилі витонченої класики Riva. Своєму бунтарському духу яхта зобов’язана студії Officina Italiana Design, а також стратегічному відділу та інженерному підрозділу Ferretti Group. До дизайну інтер’єрів і меблювання були залучені відомі luxury-бренди, такі як Penelopeoggi і Mastrotto, які займалися шкіряним оздобленням головного салону і каюти власника, Mariaflora створила м’які меблі, а Redaelli – постіль і подушки.
Якщо спуститися на нижню палубу, де розташовані три гостьові каюти і кухня, мимоволі звертаєш увагу на висоту стель, яка не відрізняється від головної палуби – більше 2-х метрів. Майстер-каюта, як і годиться, простягається від борта до борта в середній частині корпусу. Центральне місце займає двоспальне ліжко, а стильна кушетка біля вікна дозволить насолодитися пейзажами з панорамних вікон. Кілька комодів і шаф розраховані на такий гардероб, якого цілком вистачить для тривалого відпочинку на борту. Відсутність холодної нержавіючої сталі налаштовує на домашній затишок, а синьо-біла гамма, яка зустрічається в тканинах, нагадує про середземноморську прохолоду в спекотний літній день. VIP-каюта трохи меншого розміру, ніж майстер-люкс, і розташована в носовій частині, що накладає характерний відбиток на її форму. Центральну частину нижньої палуби облюбували ще одні гостьові апартаменти з роздільними ліжками і ванна кімната, яка може використовуватися і як денний туалет. По сусідству з кухонною зоною розташована невелика пральня з пральною і сушильної машиною – ідеальне планування на обмеженому просторі.
Забавно, що герой фільму «В джазі тільки дівчата» Осгуд Філдінг виголошував свою відому фразу «У кожного свої недоліки» саме на борту човна. Осгуд, ти був не правий: досконалість існує, ти просто не там шукав!
НОВИНИ YR
ПЕРЕДПЛАТИТИ ЖУРНАЛ
Друкована версія + безкоштовна електронна версія
1 рік | 640.00 гривень |
2 роки | 1100.00 гривень |